Automobilių žibintai | autozibintai.lt

Automobilių žibintai

Automobilio žibintai – viena iš svarbiausių transporto priemonės dalių, užtikrinanti gerą matomumą ir saugumą kelyje. Automobilių žibintai yra naudojami ne tik tamsiu paros metu, bet ir dieną, jie paverčia automobilį geriau matomu, įspėja kitus vairuotojus apie Jūsų būsimus veiksmus kelyje. Taip pat automobilių žibintai atlieka ir estetinę funkciją, gerina bendrą transporto priemonės išvaizdą. 

Žibintai būna įvairių tipų ir paskirčių – priekiniai, galiniai, šoniniai žibintai, įspėjamieji stabdymo, posūkių bei atbulinės eigos žibintai, automobilių LED žibintai, dienos šviesos žibintai bei rūko žibintai, naudojami esant prastam kelio matomumui dėl susidariusio rūko, sniego ar intensyvaus lietaus. Taip pat įvairių papildomų funkcijų bei tipų žibintai – modernūs LED, full LED, adaptyvūs, matrix, laser žibintai bei žibintų komplektai kiekvieno automobiliui.


Automobilių žibintų pasirinkimas

Elektroninėje parduotuvėje autozibintai.lt įsigykite įvairių tipų žibintus ir jų dalis savo automobiliui. Žinomų gamintojų, kokybe ir ilgalaike eksplotacija pasižymintys žibintai kiekvieno automobilio modeliui. Galite rinktis iš klasikinių arba modernių LED, full LED žibintų. Automobilių LED žibintai suvartoja mažiau energijos bei yra ilgaamžiškesni.


autozibintai.lt asortimente galite įsigyti: 

atšvaitus;
žibintų dalis;
dienos šviesos – DRL;
indikatorius;
galinius žibintus;
posūkio žibintus;
priekinius žibintus;
rūko žibintus;
valstybinio numerio apšvietimo lemputes;
žibintų stiklus;
žibintų korpusus;
žibintų valdymo blokus.

Žibintai ir jų dalys nėra universalūs ir tinkami kiekvieno tipo automobiliui, todėl juos turite rinktis atidžiai, pagal savo automobilio technines charakteristikas. Reikiamo tipo žibintus savo transporto priemonei galite įsigyti greitai ir patogiai. Pasirinkę žibintų tipą (priekiniai, galiniai ir kt.) pasinaudokite greita paieškos sistema, kurioje galėsite pasirinkti gamintoją, automobilio modelį bei modifikaciją. Paieškos sistema pagal pasirinktus kriterijus, automatiškai sugeneruos tinkamus žibintų bei jų dalių pasirinkimus. O prireikus pagalbos, visuomet kreipkitės į mūsų specialistus, kurie maloniai patars ir padės išsirinkti poreikius atitinkančią prekę. 

Kaip prižiūrėti automobilių žibintus?

Kaip ir kitas automobilio dalis, taip ir žibintus, reikia reguliariai tikrinti ir prižiūrėti, kad jie atliktų savo funkciją taip kaip pridera. Įprastai automobilių žibintai neturi savo galiojimo laiko, jų nebūtina keisti kas tam tikrą laikotarpį. Tačiau žibintai bėgant metams yra linkę prarasti savo pirminę išvaizdą, jie yra veikiami oro sąlygų, temperatūros pokyčių bei kitų aplinkos veiksnių, todėl gali pradėti gelsti, pasidaryti matiniai, apsinešti įvairiomis medžiagomis ar ant jų atsirasti įbrėžimų. Ir nors tokie defektai netrukdo naudotis transporto priemone, tačiau tai sumažina žibintų veikimo efektyvumą, saugumą kelyje bei geresnį matomumą jums ir kitiems eismo dalyviams. 

Pasirūpinti tinkama žibintų priežiūra galite patys, arba tai patikėti specialistams. Rekomenduojama žibintus atnaujinti vos tik pastebėjus aukščiau išvardintus požymius. Jeigu norite juos atnaujinti patys, tai padaryti galite pasinaudojus specialiomis priemonėmis – poliravimo pasta, kurios pagalba galėsite atlikti poliravimo procedūrą, kuri ne tik pagerins žibintų veikimą, tačiau ir vizualiai atnaujins jų išvaizdą. 

Taip pat reguliariai turi būti prižiūrimos ir keičiamos žibintų lemputės, kurios taip pat užtikrina gerą kelio matomumą ir saugumą. Perdegus bent vienai lemputei rekomenduojama keisti ir kitą, norint turėti tolygų šviesos pasiskirstymą. 


Kada reikia keisti žibintus? 

Žibintus privaloma keisti tuomet, kai jie yra negrįžtamai pažeisti. Tai gali būti įskilimai, dūžiai, korozija ir kiti veiksniai, kurie neleidžia tinkamai naudotis žibintais bei kelią pavojų saugumui kelyje. Automobilių žibintai gali pasižeisti esant eismo įvykiui, dėl aplinkos veiksnių, paveikti vandens, drėgmės. Taip pat jeigu aukščiau išvardintas žibintų atnaujinimas – poliravimas taip pat neduoda jokio rezultato, žibintus taip pat būtinai keisti naujais, užtikrinant jų efektyvumą ir saugumą kelyje. 


Kaip pakeisti žibintų lemputes?

Žibintų lemputes vairuotojai gali pasikeisti ir patys, tačiau svarbu žinoti esminius dalykus ir nepadaryti grubių klaidų jas keičiant. Visų pirma reikia tinkamai pasirinkti lemputes ir nepiktnaudžiauti norint pakeisti apšvietimą į kitą (pavyzdžiui į halogeninius žibintus montuoti ksenonines lemputes, o tai daryti pasitelkiant kovertavimo rinkinį). Renkantis lemputes atkreipkite dėmesį į techninius parametrus. Keičiant lemputes reiktų užgesinti variklį, šviesos turi būti išjungtos. Norint pakeisti priekines lemputes, kai kuriuose automobilių modeliuose reikia išimti žibintų bloką. Keičiant lemputę nelieskite stiklo rankomis, atsiradę dėmės ar kiti nešvarumai gali sutrumpinti lemputės veikimo laiką. Norint pakeisti lemputę rūko žibintuose, gali tekti nuimti ratą, variklio purvasaugį ir posparnį.Taip pat svarbu, kad pakeitus lemputes nepamirštumėte ir tinkamai sureguliuoti šviesas. Visa tai galite nesunkiai atlikti patys arba kreiptis į specialistus, kurie profesionaliai pakeis lemputes bei sureguliuos žibintus.


Kaip tinkamai sureguliuoti automobilių žibintus?

Automobilių žibintai lemia gerą matomumą ir saugumą kelyje, todėl būtina juos tinkamai prižiūrėti. Rekomenduojama žibintus sureguliuoti reguliariai, net ir nejaučiant, žibintai gali būti netinkamame aukštyje, o tai gali akinti kitus vairuotojus, suprastėja geresnis matomumas kelyje. Sureguliuoti žibintus rekomenduojama bent kartą per metus, taip pat po eismo įvykių, pasikeitus padangas, spyruokles ar kitas dalis, galinčias lemti šviesų nuokrypį. 

Sureguliuoti priekinius žibintus galima ir savarankiškai, tam tikrai nereikia daug žinių ar papildomų priemonių. Tereiks lygios sienos, prieš kurią ant lygaus paviršiaus pastatykite automobilį ir įjunkite trumpas šviesas. Atstumas nuo automobilio iki sienos turėtų būti apie 5-7 metrai. Atsidarius kapotą, prie kiekvieno iš žibintų yra varžtai kurie reguliuoja žibinto aukštį ir nuokrypį į šonus. Varžtus turėtumėte sukti taip, kad šviesos spindulio aukštis sutaptų su automobilio žibintų aukščiu, o kiekvieno žibinto intensyviausiai apšviesta vieta sienoje turėtų sutapti su atitinkamo žibinto viduriu.

Nesant tikriems dėl tinkamo žibintų sureguliavimo verta kreiptis į specialistus, kurie pasitelkę specialią įrangą greitai ir profesionaliai sureguliuos žibintus. Žibintus sureguliuoti galima bet kuriame servise ar techninės automobilio apžiūros metu. 

Išsirinkite žibintus internetu greitai ir patogiai – galiniai, priekiniai auto žibintai, automobilių LED, full LED žibintai, lengvųjų automobilių priekabų žibintai bei jų dalys.